Eastern Caribbean States
High School
2024 Outdoor Track & Field
Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Switch to
Meet List
Teams
Men's
Top Athletes
Women's
Top Athletes
Performance Lists
Lists
Eastern Caribbean States
Rankings
/
/
Swipe to view all teams
Saint Lucia
Castries
Anse Ger
Babonneau
Beanefield Comprehensive Secondary
Bocage Secondary
Boyd
Castries Comprehensive Secondary
Corinth Secondary
Entrepot Secondary
George Charles Secondary
Grande Riviere Secondary
GROS ISLET ATHLETICS CLUB
Marigot Secondary
Micoud Secondary
Post Secondary Programme
Reunion Secondary
Sir Arthur Lewis CC
Sir Ira Simmons Secondary
Soufriere Comprehensive Secondary
St Mary's College
Vide Bouteille Secondary
Weller
Williams
East Island
Cheetahs
Clendon Mason Memorial
Dennery Athletic
Nightriders
North Island
Blazers
Ciceron
Elite
Gros-Islet
Marauders
Mercury Track Club
Morne Stars
Road Buster
Rockets Athletic Club
Rockhall
Rockspurs
SJC
SP Survivors
South Island
Abilene
Choiseul
New Generation Runners
Pacesetters
Piaye Secondary
Antigua and Barbuda
Dominica
Grenada
Grenadines
Montserrat
Track Alliance
Saint Kitts and Nevis
A.V.E.C.
Athleticsskn
Basseterre High
C.F.B.C.
Cayon
CEMSS
Charlestown
Dover The Top
Elite Performance
Etonics
Extreme Velocity
Gingerland
ICCS
Pace Setters
Saddlers
Titans
Verchilds
Washington Archibald
Saint Vincent
Active Uncategorized Teams in Eastern Caribbean States
St.Catherine
Vieux Fort Comprehensive
Can't find your team?
Coaches
, help update team classifications
Mens Top Athletes
100m
-
Stephan Charles
10.25
OS
Nightriders
Feb 18
Morne Stars Midseason Hype Fest
200m
-
Cagini Pilgrim
21.69
(3.2)
CS
SP Survivors
Feb 25
INDEPENDENCE GAMES
400m
9
Latin Nicholson
49.96
PR
CS
Mercury Track Club
Feb 25
INDEPENDENCE GAMES
800m
Sr
Kenrick James
1:59.74
CS
Road Buster
Feb 25
INDEPENDENCE GAMES
4x100m
Relay Team
41.89
CS
SP Survivors
Feb 25
INDEPENDENCE GAMES
4x400m
Relay Team
3:22.29
CS
Choiseul
Feb 25
INDEPENDENCE GAMES
Javelin-800g
8
Raje Gaston
41.60m
PR
CS
Elite
Feb 18
Morne Stars Midseason Hype Fest
LJ
9
Kelly Charles
7.08m
PR
CS
Mercury Track Club
Feb 25
INDEPENDENCE GAMES
View Top 10 in These Events
View More Events
Womens Top Athletes
100m
9
Jady Emmanuel
12.20
PR
CS
Choiseul
Feb 25
INDEPENDENCE GAMES
200m
7
Casya Paul
25.68
(3.0)
PR
CS
Pacesetters
Feb 25
INDEPENDENCE GAMES
400m
7
Casya Paul
59.57
PR
CS
Pacesetters
Feb 25
INDEPENDENCE GAMES
800m
10
Abigail Herman
2:38.50
PR
CS
Rockets Athletic Club
Feb 25
INDEPENDENCE GAMES
4x100m
Relay Team
50.51
CS
Abilene
Feb 25
INDEPENDENCE GAMES
Shot-4kg
-
Shelby Primus
8.95m
PR
OS
Morne Stars
Feb 18
Morne Stars Midseason Hype Fest
Discus-1kg
-
Jennica Albert
21.72m
PR
OS
Morne Stars
Feb 18
Morne Stars Midseason Hype Fest
Javelin-600g
-
Shamalyn Albert
31.44m
OS
Morne Stars
Feb 18
Morne Stars Midseason Hype Fest
LJ
10
Raiven Gabriel
5.28m
PR
OS
Morne Stars
Feb 25
INDEPENDENCE GAMES
View Top 10 in These Events
View More Events
Standard Performance Lists
Eastern Caribbean States - All
Antigua and Barbuda
Dominica
Grenada
Grenadines
Montserrat
Saint Kitts and Nevis
Saint Lucia
Saint Vincent
Custom Performance Lists
None have been requested. Would you like one?
Request a new Custom List