Age Grade Athlete Time ST Team Date Meet 1. 17 11 Jacob McManus 15:31.2 PR WA Columbia River Nov 4
WIAA State XC Championships 2. 16 11 Bradley Harris 15:36.0 PR WA Union Sep 23
The Mook XC Invite at Alderbrook 3. 12 Neftali Menendez 15:39.9 PR WA Columbia River Sep 30
Nike Portland XC 4. 15 10 Cohen Butler 15:51.3 PR WA Camas Oct 28
Westside Classic 5. 11 Jack Radosevich 16:05.5 PR WA Ridgefield Oct 14
Lewis & Clark XC Invitational 6. 16 11 Davis Sullivan 16:08.8 PR WA Ridgefield Sep 23
The Mook XC Invite at Alderbrook 7. 10 Devontae Kephart 16:16.0 PR WA Battle Ground Sep 19
Union, Battle Ground at Mountain View 8. 16 11 Brody Will 16:22.2 PR WA Hudson's Bay Oct 12
Vernonia Invitational 9. 11 Sabin Kotsovos 16:24.0 PR WA Union Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 10. 11 Devyn Thomas 16:25.0 PR WA Heritage Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 11. 12 Hyrum Lacher 16:28.0 PR WA Union Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 12 Max Gregory 16:28.0 PR WA Camas Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 13. 18 12 Grayson Caldwell 16:29.0 PR WA Union Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 14. 12 Max Merrifield 16:30.0 PR WA Camas Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 15. 15 9 Tanner Carlsen 16:36.0 PR WA Skyview Sep 8
62nd Annual Steve Maas Run-A-Ree 16. 16 11 Matthias White 16:40.9 PR WA Mark Morris Oct 14
Lewis & Clark XC Invitational 17. 9 Lord King Nana-Badu... 16:41.0 PR WA Battle Ground Sep 19
Union, Battle Ground at Mountain View 18. 12 Caden Ashworth 16:45.0 PR WA Battle Ground Sep 19
Union, Battle Ground at Mountain View 19. 12 Liam Wendel 16:45.7 PR WA Union Oct 28
Westside Classic 20. 16 11 Jayden Jones 16:47.0 PR WA Camas Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 21. 17 12 Jake Beck 16:48.2 WA Kelso Oct 28
Westside Classic 22. 15 10 Marco Solari 16:49.0 PR WA Union Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 23. 17 11 Caleb Hull 16:51.0 PR WA Union Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 24. 12 Adam Williams 16:52.0 WA Hudson's Bay Sep 27
2A GSHL: Fort Vancouver, Columbia River @ HBH... 25. 15 10 Andres Orozco Stans... 16:53.0 PR WA R A Long Oct 26
District IV 1A/2A Championships 26. 11 Dekota Houfek 16:53.8 PR WA Prairie Oct 28
Westside Classic 27. 17 12 Eli Wenger 16:56.0 PR WA Columbia River Oct 26
District IV 1A/2A Championships 28. 12 Ethan Pedersen 16:56.3 PR WA Prairie Oct 28
Westside Classic 29. 15 10 Enzo Solari 16:57.0 PR WA Union Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 11 Kohl Ripplinger 16:57.0 PR WA Columbia River Oct 26
District IV 1A/2A Championships 31. 11 Sterling Sutton 17:00.7 PR WA Battle Ground Oct 28
Westside Classic 32. 10 Andrew Helt 17:01.0 PR WA Camas Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 16 11 Evan Hollis 17:01.0 PR WA Ridgefield Oct 26
District IV 1A/2A Championships 34. 16 11 Tate Armstrong 17:02.2 PR WA Mark Morris Oct 14
Lewis & Clark XC Invitational 35. 11 John Love 17:04.0 PR WA Washougal Oct 26
District IV 1A/2A Championships 36. 12 Cameron Reiter 17:05.1 PR WA Camas Oct 28
Westside Classic 37. 9 Tanner Werry 17:07.0 PR WA Camas Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 38. 17 11 Jesus Rios 17:08.8 WA Kelso Oct 28
Westside Classic 39. 17 12 Samuel Pollock 17:12.0 PR WA Skyview Sep 12
Battle Ground, Skyview at Evergreen 40. 15 10 Liam Purcell 17:14.0 PR WA Skyview Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 41. 9 Trae Copper 17:20.2 PR WA Battle Ground Oct 28
Westside Classic 42. 12 Caleb Putney 17:21.0 PR WA Union Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 43. 16 11 Tommy Wise 17:22.0 PR WA Prairie Oct 28
Westside Classic 44. 17 12 Ayden Walker 17:22.7 PR WA Prairie Oct 28
Westside Classic 45. 12 Michael Ouellette 17:23.0 PR WA Skyview Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 46. 15 10 Dominic Turner 17:23.1 PR WA Ridgefield Oct 14
Lewis & Clark XC Invitational 47. 9 David Grice 17:23.3 PR WA Washougal Sep 27
2A GSHL: Mark Morris/Washougal @ RAL 48. 10 Aiden Raymond 17:23.6 PR WA Ridgefield Oct 14
Lewis & Clark XC Invitational 49. 11 Ian Guasco 17:24.0 PR WA Hockinson Sep 27
Hockinson vs Ridgefield/Woodland 10 Bryton Williams 17:24.0 PR WA Skyview Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 51. 15 9 Zane Armstrong 17:28.6 PR WA Mark Morris Sep 23
The Mook XC Invite at Alderbrook 52. 9 Tanner Hood 17:29.3 PR WA Hockinson Oct 4
2A GSHL: Hockinson/Bay @ Washougal 11 Nathan Brotherton 17:29.3 PR WA Camas Oct 14
Lewis & Clark XC Invitational 54. 16 11 Gabriel Hoesly 17:34.0 PR WA Ridgefield Oct 26
District IV 1A/2A Championships 55. 16 10 Brandon Lee 17:35.4 PR WA Washougal Sep 30
Nike Portland XC 56. 17 12 Joseph McRay 17:36.1 PR WA Hudson's Bay Oct 12
Vernonia Invitational 57. 17 11 Erik Hardy 17:36.4 PR WA Ridgefield Sep 23
The Mook XC Invite at Alderbrook 58. 12 Jacob Rivera 17:38.3 PR WA Kelso Oct 28
Westside Classic 59. 16 11 Isaiah Bradley 17:39.5 PR WA Mark Morris Oct 14
Lewis & Clark XC Invitational 16 11 Owen Gallagher 17:39.5 PR WA Kelso Oct 28
Westside Classic 61. 11 Owen Mulholland 17:39.8 PR WA Columbia River Oct 5
2A GSHL: Woodland/River @ MM 62. 12 Daniel Alfaro 17:40.0 PR WA Woodland Oct 26
District IV 1A/2A Championships 63. 16 11 Griffin Denton 17:41.3 PR WA Kelso Oct 28
Westside Classic 64. 10 Mohid Khan 17:42.0 PR WA Evergreen (Vancouver) Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 65. 17 12 Luke Twiss 17:43.0 WA Evergreen (Vancouver) Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 66. 17 11 Jordon Walker 17:45.2 PR WA Hudson's Bay Oct 12
Vernonia Invitational 67. 16 10 John "Will" Chesloc... 17:46.8 PR WA Kelso Oct 28
Westside Classic 68. 11 Allen (AJ) Moses 17:47.5 PR WA Union Sep 23
The Mook XC Invite at Alderbrook 69. 16 10 Sylas Allen 17:53.6 PR WA Hudson's Bay Oct 12
Vernonia Invitational 70. 12 Liam Churchman 17:56.0 PR WA Washougal Oct 4
2A GSHL: Hockinson/Bay @ Washougal 71. 16 10 Wyatt Gustafson 17:58.0 PR WA Union Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 72. 10 Kyle Maunu 17:59.0 PR WA Skyview Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 73. 17 12 Lane Brunelle 18:00.0 PR WA Mark Morris Oct 14
Lewis & Clark XC Invitational 15 10 Solomon Menendez 18:00.0 PR WA Columbia River Oct 26
District IV 1A/2A Championships 75. 9 Leif Jensen 18:02.4 PR WA Ridgefield Nov 4
WIAA State XC Championships 76. 11 Liam DeViney 18:03.0 PR WA Hockinson Oct 26
District IV 1A/2A Championships 77. 10 Leo Chen 18:03.1 PR WA Camas Oct 14
Lewis & Clark XC Invitational 78. 12 Spencer Hoyt 18:04.5 WA Prairie Oct 28
Westside Classic 79. 11 Cole Milkowski 18:05.0 PR WA Skyview Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 10 Bryson Zimmerman 18:05.0 PR WA Skyview Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 81. 11 Jackson Fortin 18:07.4 PR WA Union Sep 23
The Mook XC Invite at Alderbrook 82. 11 Zachary Zamora 18:07.8 PR WA Battle Ground Oct 28
Westside Classic 83. 11 Aubyn Broer 18:08.0 PR WA Heritage Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 14 9 Wyatt Nitzschke 18:08.0 PR WA Columbia River Oct 26
District IV 1A/2A Championships 85. 17 12 Benjamin Carter 18:10.1 PR WA Camas Oct 14
Lewis & Clark XC Invitational 86. 12 Alex Hernandez 18:13.0 WA Columbia River Sep 27
2A GSHL: Fort Vancouver, Columbia River @ HBH... 11 Evan Velzy 18:13.0 PR WA Skyview Oct 10
Evergreen, Heritage, Mt View, Skyview, Camas ... 88. 9 Shiloh Rush 18:14.9 PR WA Mountain View (WA) Oct 28
Westside Classic 89. 9 Colin Honeywell 18:15.9 PR WA Ridgefield Oct 14
Lewis & Clark XC Invitational 90. 9 Huckleberry Olson 18:17.0 PR WA Skyview Sep 8
62nd Annual Steve Maas Run-A-Ree 11 Aden Sparman 18:17.0 PR WA Kelso Oct 10
Kelso, Prairie at Battle Ground 92. 9 Soren Matson 18:18.5 PR WA Battle Ground Oct 18
GSHL 4A Cross Country Championships 93. 16 11 Wesley Leeper 18:18.6 PR WA Kelso Oct 10
Kelso, Prairie at Battle Ground 94. 10 Sloan Casanova 18:19.0 PR WA Hudson's Bay Oct 26
District IV 1A/2A Championships 95. 16 11 Nathan Ramos 18:20.8 PR WA Mark Morris Oct 14
Lewis & Clark XC Invitational 96. 12 Hayden Davis 18:22.4 PR WA Union Sep 23
The Mook XC Invite at Alderbrook 97. 9 Kyler Stroud 18:22.7 PR WA Ridgefield Oct 14
Lewis & Clark XC Invitational 98. 9 Skyler Picard 18:23.0 PR WA Hockinson Oct 26
District IV 1A/2A Championships 99. 9 Lucas Fosterman 18:24.0 PR WA Hockinson Oct 26
District IV 1A/2A Championships 100. 16 10 Aaron Barron Pintor 18:24.2 PR WA Columbia River Oct 5
2A GSHL: Woodland/River @ MM