in partnership with
Inter-Tri County - Upper
5,000 Meters
Cross Country
Bests
(Teams)
(Athletes)
(Meets)
(Meet Simulation)
{{appC.custom.distance}}
&
{{appC.custom.distance2}}
{{appC.params.custDesc}}
-
Filtered to teams in
this division
.
Level
{{item.name}}
Location
{{item.depth>=2?' ':''}}{{item.depth>=3?' ':''}}{{item.depth>=4?' ':''}}{{item.name}}
{{appC.params.level<=4?'League':(appC.params.level==8?'Conf':'Org')}}
{{item.depth>=2?' ':''}}{{item.depth>=3?' ':''}}{{item.depth>=4?' ':''}}{{item.name}}
Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
NXV Region
-- All --
{{item.name}}
Add a 2nd Distance
Remove 2nd Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
Season
Indoor Track
Outdoor Track
Cross Country
{{season.season%10000}}
Season
All Time Bests
{{season}}
Filter by Age/Grade
Restrict
Highlighter
{{(appC.data.tree && appC.data.tree.length>1) ? 'Make a Custom List' : 'Custom...'}}
Make a custom rankings list with:
{{team.name}}
Edit this List
All
Validated
Add a 2nd Distance
Remove 2nd Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
Filter
ing
by
Grade:
{{grade.Grade}}
|
Filter
ing
by
Age:
{{age.Age}}
|
* Age on December 31st, {{appC.params.season}}.
Apply Filter
Update Filter
Remove
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
View Hypothetical Meet
View Hypothetical Meet
View Simulated Team Scores
Men
Women
Teams
Athletes
Meets
Compare Athletes
Log in to Compare
Select Athletes to Compare...
Age
Grade
Athlete
Time
ST
Team
Date
Meet
1.
11
Dominic Pappagallo
15:51.0
PR
OH
Mineral Ridge
Oct 7
Cortland Legends Meet
2.
11
Emmitt Slabach
16:07.0
PR
OH
South Range
Oct 7
Cortland Legends Meet
3.
12
Charles Reigrut
16:27.1
PR
OH
South Range
Oct 28
OHSAA D2 Region - Boardman
4.
10
Max Freeze
16:58.7
PR
OH
South Range
Oct 21
OHSAA D2 District - GlenOak
5.
10
Caleb Baun
17:09.6
PR
OH
South Range
Oct 7
Cortland Legends Meet
6.
10
Josiah Toth
17:11.3
PR
OH
Mineral Ridge
Oct 7
Cortland Legends Meet
7.
16
10
Dax Dota
17:33.7
PR
OH
Mineral Ridge
Oct 21
OHSAA D3 District - Madison
8.
11
Xavier Winner
17:52.6
PR
OH
South Range
Oct 21
OHSAA D2 District - GlenOak
9.
12
Cameron Ward
18:04.5
PR
OH
South Range
Sep 16
Boardman Spartan XC Classic
10.
12
Anthony Gaglioney
18:05.2
PR
OH
Columbiana
Oct 21
OHSAA D3 District - GlenOak
11.
11
Isaiah Cottrill
18:09.9
PR
OH
Mineral Ridge
Nov 4
OHSAA State Cross Country Championships
12.
10
Kaden Shaffer
18:13.3
PR
OH
Mineral Ridge
Oct 28
OHSAA D3 Region - Boardman
13.
11
Dominick Russell
18:18.2
PR
OH
Mineral Ridge
Nov 4
OHSAA State Cross Country Championships
14.
12
Santino Gaglioney
18:24.3
PR
OH
Columbiana
Oct 21
OHSAA D3 District - GlenOak
15.
10
Anthony Berry
19:04.8
PR
OH
South Range
Oct 7
Cortland Legends Meet
16.
12
Noah Potts
19:11.8
PR
OH
Mineral Ridge
Oct 21
OHSAA D3 District - Madison
17.
12
Nick Usis
19:41.7
OH
South Range
Oct 7
Cortland Legends Meet
18.
11
Liam McMahan
19:43.3
PR
OH
Mineral Ridge
Oct 7
Cortland Legends Meet
19.
9
Sean Williams
19:51.7
PR
OH
Mineral Ridge
Oct 7
Cortland Legends Meet
20.
12
Ben Polonus
19:53.6
OH
Springfield (New Middletown)
Oct 21
OHSAA D3 District - GlenOak
21.
12
Hudson Moorefield
20:01.3
PR
OH
South Range
Sep 16
Boardman Spartan XC Classic
22.
10
Eli Judin
20:22.3
OH
South Range
Oct 7
Cortland Legends Meet
23.
9
Cooper Perry
20:27.8
PR
OH
South Range
Oct 7
Cortland Legends Meet
24.
10
Owen Penick
20:29.2
PR
OH
Mineral Ridge
Oct 7
Cortland Legends Meet
25.
9
Lukas Hamilton
20:31.4
PR
OH
United
Oct 21
OHSAA D3 District - GlenOak
26.
11
Timothy Brandon
20:53.5
PR
OH
Lisbon (David Anderson)
Sep 9
East Palestine Rotary XC Invitational
27.
11
Kolt Cappitti
21:20.5
PR
OH
Lisbon (David Anderson)
Oct 21
OHSAA D3 District - GlenOak
28.
10
Michael Conrad
21:21.3
PR
OH
Springfield (New Middletown)
Oct 21
OHSAA D3 District - GlenOak
29.
10
Eli Perry
21:31.1
PR
OH
Springfield (New Middletown)
Sep 16
Boardman Spartan XC Classic
30.
11
John Tomaino
21:46.1
PR
OH
South Range
Oct 7
Cortland Legends Meet
31.
12
Ryan Dattilioi
22:06.6
OH
Columbiana
Oct 21
OHSAA D3 District - GlenOak
32.
10
Ethan Wright
23:43.4
PR
OH
Lisbon (David Anderson)
Oct 21
OHSAA D3 District - GlenOak
33.
11
Grady GUY
23:59.2
PR
OH
Columbiana
Oct 21
OHSAA D3 District - GlenOak
34.
8
Brady Brubaker
24:10.0
PR
OH
East Palestine
Oct 21
OHSAA D3 District - GlenOak
35.
10
Ryan Maughan
25:03.4
PR
OH
Springfield (New Middletown)
Oct 21
OHSAA D3 District - GlenOak
36.
9
Caiden Carlisle
26:23.6
PR
OH
Lisbon (David Anderson)
Oct 21
OHSAA D3 District - GlenOak
37.
12
Nate Hall
28:13.3
OH
United
Oct 7
Cortland Legends Meet
38.
11
Carson Benner
28:34.0
OH
Columbiana
Sep 16
Boardman Spartan XC Classic
39.
9
Ky Grant
28:49.2
PR
OH
Columbiana
Oct 21
OHSAA D3 District - GlenOak
40.
12
Samuel Spooner
29:03.0
OH
Lisbon (David Anderson)
Sep 9
East Palestine Rotary XC Invitational
41.
12
James Wright
29:06.0
PR
OH
Lisbon (David Anderson)
Oct 21
OHSAA D3 District - GlenOak
42.
10
Kade Gushert
29:35.9
PR
OH
Lisbon (David Anderson)
Sep 9
East Palestine Rotary XC Invitational
43.
11
Cason Daubenmire
32:35.7
PR
OH
East Palestine
Sep 16
Boardman Spartan XC Classic
44.
12
Kolton Thomas
53:46.7
PR
OH
East Palestine
Sep 30
Columbia Clipper XC Invitational
Log in to embed this report into your website
Log In or Create Free Account to View More Stats
Log In / Create Free Account to View
Top 50 rankings in each category are
free
.
An account provides access to our most powerful features and allows us to keep you informed of new tools.